עיצוב סלון – בחירת צבעים, שימוש באקססוריז ובחירת הריהוט כחלק מעיצוב הסלון

עיצוב סלון – הפן הדקורטיבי והפן הפונקציונלי

עיצוב סלון הוא תחום נרחב מאוד תחת עיצוב פנים של בתים ודירות, עיצוב סלון מתמקד בעיצוב החלל המרכזי בבית – הסלון, תוך עיצוב המראה והמבנה הפנימי שלו והתמקדות הן במובן העיצובי והן במובן הפרקטי. עיצוב סלון מתחלק לשני חלקים, עיצוב המראה הדקורטיבי שלו תוך שימוש באלמנטים עיצוביים וסגנונות עיצוב שונים, ועיצוב הפונקציונליות שלו תוך בחירה ברהיטים הנכונים והמתאימים לצרכים שלנו. שני אלו הם חלקים המשלימים אחד את השני בכדי לקבל עיצוב סלון מוצלח, הרי שעיצוב סלון שאינו מתאים לנו מבחינת צרכים לא יהיה פרקטי או נוח לשימוש למרות יופיו, כמו כן סלון שמתאים לנו מבחינה פונקציונלית אך לא נראה טוב גם לא יהווה תוצאה מוצלחת. חשוב מאוד לאזן את שני אלו, לבחור את הריהוט המתאים ביותר לצרכים שלנו תוך התחשבות בסגנון העיצובי והמראה של הסלון.

עיצוב סלון – בחירת צבעים

בחירת צבעים היא חלק חשוב מאוד בעיצוב הסלון מבחינה דקורטיבית, לצבעים יש השפעה חזקה עלינו, הם מעוררים בנו תחושות שונות ומשפיעים על מצבי הרוח שלנו. בכך, לצבעים יש השפעה גדולה על האווירה בסלון וכן על סגנון עיצוב סלון. אחת ההמלצות הטובות ביותר היא לבחור בצבע דומיננטי ניטרלי בעיצוב סלון ולשלב בנוסף אליו 2-3 צבעים נוספים להשלמת העיצוב.

עיצוב סלון – השימוש באקססוריז בעיצוב

האקססוריז הם בעצם שלל האלמנטים העיצוביים הנוספים, כמו תמונות, אומנות וכדומה, בהם נשתמש לשדרוג המראה של הסלון. כדאי להתאים את האקססוריז בהתאם לצבעים הנוספים או הצבע הדומיננטי בכדי שישתלבו בעיצוב ויוסיפו לאווירה. עיצוב סלון באמצעות אקססוריז ואלמנטים עיצוביים הוא עיצוב דקורטיבי ולא פונקציונלי, שכן האקססוריז מהווים תוספת למראה הסלון ולא תורמים לצרכים שלנו ברוב המקרים.

עיצוב סלון – בחירת ריהוט

בחירת הריהוט היא אחד החלקים החשובים ביותר בעיצוב סלון, הן מהבחינה העיצובית והן מהבחינה הפונקציונלית. חשוב מאוד לבחור בריהוט שמתאים לסלון מבחינה פרופורציונלית, שיתאים לגודל הסלון , וכן לבחור בריהוט שמתאים לצרכים שלכם. לדוגמה, אם אתם זקוקים לאזורי אחסון רב בחרו בשולחן סלון עם אזורי מחסון או מגירות, אם אתם אוהבים לארח הרבה אנשים בחרו בספה גדולה וכדומה.. מבחינת העיצוב, חשוב להתאים את סגנון הריהוט לסגנון העיצוב הרצוי, שכן יש לו את ההשפעה המשמעותית יותר על סגנון העיצוב.