מטבחים – סגנונות מטבחים פופולריים וחומרים נפוצים

עיצוב ושיפוץ מטבחים

בתחום השיפוץ ועיצוב המטבחים, קיימים אפשרויות רבות לשיפוץ מטבחים. ישנם סוגים יותר נפוצים של מטבחים וסוגים יותר ייחודיים שמעוצבים בצורה אישית, סגנון המטבח הוא חלק חשוב מאוד מסגנון העיצוב של שאר הדירה או הבית. במקרים רבים המטבח לא מופרד מן הסלון מה שאומר שהוא נראה מן החלל המרכזי בחדר ויכול להוסיף או לגרוע מן העיצוב הכולל של הבית. לכן חשוב להשקיע בעיצוב המטבח והתאמתו לסגנון העיצוב של הבית.

סגנונות מטבחים נפוצים

סגנונות המטבחים הנפוצים ביותר כיום הם טבחים מודרניים, מטבחים כפריים ומטבחים בסגנון וינטג’.
• מטבחים מודרניים – מטבחים מודרניים אלו הם מטבחים פופולריים מאוד, הם מביאים תחושת יוקרה וחדשנות, משדרים אווירה קרירה מעט אך יוקרתית ועדכנית. מטבחים מסוג זה מאופיינים בעיצוב מינימליסטי, שימוש בצבעים קרירים ואסתטיות. השימוש בצבעים שחור ולבן הוא נפוץ מאוד במטבחים מודרניים, ישנו דגש למראה נקי ואלגנטי.
• מטבחים כפריים – מטבחים מסוג זה אלו הם מטבחים פופולריים מאוד גם כן, הוא מאופיינים באווירת כפריות וביתיות, תחושת אינטימיות ומשפחתיות, בעיצובים מסוימים גם רגשות של שמחה ועליזות. מטבחים כפריים מעוצבים בצבעים חמים לתחושת חמימות וכפריות, ישנו שילוב של אלמנטים מעץ מלא לשדרוג האווירה.
• מטבחים וינטג’ – מטבחים בסגנון וינטג’ הם מטבחים המאופיינים בעיצובים וצבעים ייחודיים, מוקצנים לעתים. השימוש בעיצוב הוא באלמנטים מהעבר, לרוב פריטים משנות ה50 עד לשנות ה70 שמעניקים מראה וינטג’ שמשקף את השנים הללו.

חומרים נפוצים במטבחים

החומרים הנפוצים ביותר בשימוש לשיפוץ ועיצוב מטבחים הם:
• סנדוויץ’ – זהו אחד החומרים הנפוצים ביותר, הוא חומר חזק מאוד, עמיד ויציב. הסנדוויץ’ מגיע ברמות איכות שונות ובהתאם לכך מחיריו משתנים, הוא מורכב משכבות של עץ המודבקות אחת לשנייה.
• MDF – חומר זה נחשב לחומר המספק פתרון זול, בזכות מחירו הזול. הוא פחות איכות מחומרים אחרים אך מהווה פתרון מספק. MDF הוא נסורת המודבקת באמצעות לחץ, היתרונות שלו הוא בהוא קל ליישום ושימוש.
• עץ מלא – השימוש בעץ מלא הוא לרוב בתור אלמנטים המטבח ולא לבניית המטבח כולו, זאת מאחר והוא נחשב לחומר יקר מאוד. העץ המלא נחשב לחומר יוקרתי, הוא בעל עמידות גבוהה לרטיבות, מכות, שריטות והוא קל לתיקון. הוא משתלב מעולה בסגנונות מטבחים רבים ומשדרג את המראה.