עיצוב חדרי ילדים – עיצוב החדר בהתאם לגילו של הילד, עיצוב חדרי תינוקות.

עיצוב פנים ועיצוב חדרי ילדים

עצים פנים הבית הוא תחום המתחלק לתתי תחומים שונים – עיצוב הסלון, עיצוב המטבח, עיצוב חדרי ילדים ושינה, עיצוב חדרי רחצה ועוד.. עיצוב חדרי ילדים הוא תת תחום בו מתבצע עיצוב החלק כך שיתאים למגוריו של ילד. עיצוב חדרי ילדים הוא תחום המתחלק לכמה חלקים בהתאם לגילו של הילד – עיצוב חדרי ילדים לתינוקות, עיצוב חדרי ילדים ועיצוב חדרי מתבגרים. בכל חלק ישנה גישה שונה לעיצוב החדר ודברים שונים עליהם כדאי לשים את הדגש.

עיצוב חדרי ילדים בהתאם לגילם

בכל גיל לילד ישנם צרכים שונים ובהתאם לכך יש צורך בעיצוב החדר בדרכים שונות, לדוגמה בעיצוב חדרים לתינוקות נתמקד בנוחות השימוש בחדר עבורנו ההורים. לילדים בגילאי גן נעצב את החדר כך שיכיל מרחב תנועה רב, בו נאפשר לילדים לשחק ולעסוק בתחביביהם. לילדים בגיל יסודי נצרף שולחן עבודה בכדי שיוכלו להתכונן למבחנים ולעשות שיעורים בנוחות, לעסוק בתחביביהם ולבטא את עצמם. בגיל זה נתייחס לטעמו של הילד בעיצוב החדר וניתן לו לבטא את עצמו. בעיצוב חדרי ילדים למתבגרים, כדאי לבוא בגישת עיצוב שונה, החדר משמש את הילדים בגילאים הללו כבית שלהם והמקום בו את מבלים את רוב זמנם בבית. לכן חשוב לוודא שיש להם כל מה שהם צריכים בחדר, כמו כן כדאי לערב אותם בהחלטות בעיצוב החדר ולתת להם לקבל החלטות ולהשפיע על העיצוב.

עיצוב חדרי ילדים – תינוקות

עיצוב חדרי ילדים לתינוקות ופעוטות הוא שונה מעיצוב חדרים לגילאים שונים, כאן נתמקד בעיקר בנוחות השימוש בחדר ופחות בעיצוב החדר עצמו. הורים רבים מחליטים לעצב את החדר כך שייראה יפה בכל מקרה, דבר שהינו מבורך, אך אינו חובה ומשמש בעיקר להורים ולא לתינוק. התינוק לא מבחין בעיצוב או אין נראה החדר, אך הוא כן מבחין בצבעים, לכן כדאי להשתמש בצבעים שונים בכדי לגרות את התינוק ולהעסיק אותו. בעיצוב חדרי ילדים לתינוקות, כדאי להתמקד בפונקציונליות של החדר, שכן החדר משמש בעיקר את ההורים. מומלץ לעצב את החדר כך שיכיל אזורי אחסון רבים לכל הדברים הדרושים לתינוק, מרחב תנועה נוח וקל כך שתוכלו לנוע בבטיחות וחופשיות כשהתינוק בידיכם וכן, כדאי להוסיף כיסא נוח לחדר בו תוכלו להשתמש כדי לשבת עם התינוק בנוחות או להשגיח את התינוק במיטתו.