מעצבת פנים – היתרונות והחסרונות שבשירותיה של מעצבת פנים לעיצוב הבית

מהו עיצוב פנים ומיהי מעצבת פנים?

עיצוב פנים הוא תחום נרחב העוסק בעיצוב המראה והמבנה הפנימי של חללים, בתים ומבנים בכדי להעניק להם מראה ייחודי ואווירה ספציפית. מעצבת פנים היא בעלת המקצוע שעוסקת בעיצוב פנים בצורה רשמית, לא חייב לעבור הסמכה או הכשרה מסוימת בשביל להיות מעצבת פנים, אך לרוב זו הדרך היחידה להיכנס לתחום. ניתן לעשות תואר שלם בעיצוב פנים וניתן גם לעסוק בעיצוב פנים כהתמחות בלימודי אדריכלות, דבר שהוא נפוץ גם כן. שוק העבודה בעיצוב פנים מוצף במעצבות פנים ומעצבי פנים רבים, ההיצע גבוהה יותר מהביקוש ולכן להיות מעצבת פנים זה לא קל. ברוב המקרים מעצבת פנים לא תעסוק בפרויקטים גדולים בצורה עצמאית, אלו הן חברות גדולות ששוכרות עשרות מעצבים שמתעסקים בעיצוב פרויקטים תעשייתיים וגדולים, חברות קטנות יותר עוסקות בעיצוב פרטי לבתים פרטיים וכו’..

למה כדאי לשכור את שירותיה של מעצבת פנים?

מעצבת פנים מקצועית יכולה להוציא לפועל את החלום שלכם לבית מושלם בצורה מוצלחת, ייעוץ עם מעצבת פנים לא משאיר אתכם לבד עם החלטותיכם, כך שיש לכם הכוונה ועזרה. כמו כן, לעתים קרובות איש המקצוע יודע טוב יותר מהלקוח מה צריך לעשות ומה צריך להתבצע בכדי שהעיצוב יהיה מוצלח, כמו מעבר על כללים מסוימים ושימוש בידע הנרחב שרכשו במהלך לימודיהם במקצוע. מעצבת פנים תסייע בעיצוב הבית הן מבחינה דקורטיבית והן מבחינה פרקטית, יש בעיצוב הבית המון מעבר למראה שלו, אלא גם איך להפוך אותו לנוח ביותר עבורנו ולמטרות שלנו. מעצבת פנים מתעסקת גם בעיצוב הבית כך שיתאים לדיירים כמה שיותר מבחינה פונקציונלית וישרת אותם בצורה הטובה ביותר מבחינת נוחות ופרקטיות.

למה לא כדאי לשכור את שירותיה של מעצבת פנים?

מעצבת פנים תעלה לכם הרבה כסף, זאת אחת הסיבות למה הרבה אנשים מחליטים לבצע את עיצוב הפנים בעצמם. במקרים רבים גם מעצבי פנים מעט מנותקים מהמציאות, מאחר והם מכירים את כל הטרנדים החמים ויודעים כיצד הבית ייראה הכי טוב, הם לעתים מתעלמים מדרישות הלקוח ומעצבים את הבית בדרך הכי טובה שאפשר לדעתם, דבר שעלול לפגוע בלקוח ברגע שהוא מקבל בית המעוצב בדרך שונה מכפי שרצה. ההתנהלות מול מעצב פנים יכולה להיות מתישה ולא נעימה, לכן חשוב מאוד לבחור בקפידה ולעתים אפשר גם לעשות זאת בעצמינו. עיצוב פנים של הבית שלנו הוא משהו שנוכל לבצע בקלות בצורה עצמאית, תוך חיפוש השראה באינטרנט, באתרים, בלוגים ויוטיוב, במגזינים שונים לבית ותכניות טלוויזיה.