עיצוב פנים – עיצוב מטבחים והתאמת צבעים

עיצוב פנים – מהו?

עיצוב פנים הוא בעצם כל האלמנטים והפריטים הנמצאים במרחב של חלל כלשהו ושילובם כך שיתאימו אחד אל השני ויצרו סגנון עיצובי לחלל. עיצוב פנים הוא לא רק בחירת הצבעים הכי יפים, הריהוט הכי מגניב והאלמנטים הכי מיוחדים, אלא בחירה של כל אלו תוך שילובם בצורה טבעית ומתאימה. עיצוב פנים קובע את הסגנון של חלל ובכך גם את האווירה בחדר. בעזרת עיצוב פנים ניתן לעצב כל חלק וחלל , החל מדירות ובתים ועד למשרדים ומבנים ציבוריים. עיצוב פנים של דירות ובתי מגורים הוא מפני עצמו תחום נרחב מאוד המתחלק לתחומים רבים – עיצוב חדרי ילדים, עיצוב פנים מטבחים, עיצוב סלון, עיצוב פנים אמבטיה ועוד..

עיצוב פנים – עיצוב מטבחים

עיצוב פנים של מטבחים הוא אחד התחומים הפופולריים ביותר בעיצוב פנים של בתי מגורים ודירות, אנשים רבים מחליטים לעצב את המבטח שלהם, הן מבחינה פרקטית והן מבחינה דקורטיבית. יצירת אווירה נעימה במשטח לא רק תנעים את זמנכם בעת בישול או אפייה במטבח, אלא גם תשדרג את העיצוב הכולל של הבית והמראה שלו. במקרים רבים הסלון אינו מופרד מן המטבח, מה שהופך את המבטח לחלק קריטי בסגנון העיצוב של חלל הבית כולו. עיצוב פנים של מטבחים הוא תחום מגוון מאוד, ניתן לעצב מטבחים בשלל צורות וסגנונות, ניתן לעצב אותם כך שיתאימו לצרכים הפרקטיים שלנו – כמו מגירות במקומות נוחים יותר ומשטחי עבודה באזורים יעילים יותר, או בכדי להעניק למטבח מראה ואווירה ייחודית. בישראל הסגנונות הנפוצים ביותר של עיצוב פנים מטבחים הם – מטבחים מודרניים, מטבחי וינטג’ ומטבחים כפריים.

שימוש בצבעים בעיצוב פנים

הצבעים הנם אחד האלמנטים החשובים והמשמעותיים ביותר בעיצוב פנים, הצבעים מעוררים בנו תחושות שונות ובכך משפיעים על מצבי הרוח שלנו ועל האווירה בחלל. חשוב להתאים את הצבעים לסגנון העיצוב הרצוי ולאווירה שרוצים לייצר, כך לדוגמה אם נרצה לעצב מטבח בסגנון מודרני, נשתמש בעיצוב בצבעים קרירים, צבעים של שחור ולבן בעיצוב המטבח בכדי ליצור עיצוב מינימליסטי ואווירה קרירה ומקצועית. אם נרצה לעצב מטבח כפרי לדוגמה, נשתמש בצבעים חמים ונשלב גם אלמנטים של עץ בכדי ליצור אווירה ביתית וכפרית.